Haber Detayı
19 Haziran 2016 - Pazar 19:34 Bu haber 679 kez okundu
 
Yargıtay Başkanı Cirit'in, yaptırdığı Camide İlk Namaz Kılındı
Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, vefat eden annesi Ummuhan Cirit adına Burhaniye'nin Pelitköy Mahallesi, Demirtaş Sitesi yakınlarında belediyenin tahsis ettiği arsa üzerine cami yaptırdı.
Cami Etkinlik Haberi


Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, vefat eden annesi Ummuhan Cirit adına Burhaniye'nin Pelitköy Mahallesi, Demirtaş Sitesi yakınlarında belediyenin tahsis ettiği arsa üzerine cami yaptırdı.

Bir zamanlar darbecilerden birifing alan yargı üyelerinden cami yaptırmaya değişen yargının hali İsrail medyasının tepkisini almakta gecikmedi. 

Siyonist medyanın bir kısmı, "caminin 200 kişilik" olduğunu gündeme getirip alay etmeyi tercih etti.

Bir kısmı ise Caminin "900 bin liraya mal olduğunu oysa başkanın maaşının 12 bin lira olduğu" kıyasını yapıp adeta yargıtay başkanını rüşvet yediği paralardan cami yaptırdığı gibi bir imada bulunmaya kalkıştı. 

Bir kısım siyonist medya ise, "AKP'li Burhaniye Belediyesi, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit'in annesi Ummuhan Hatun Cirit için cami yaptığı" gibi akılları zorlayan haberler yaptılar. 

İster cami on kişilik olsun, isterse trilyonlara mal olsun veya camiyi Ak Partili Belediye yaptırmış olsun...

Hepsinden öte öyle bir güzel kare vardı ki Laik cümhuriyetin o gurur kibir abidesi Yargıtay Başkanı'nın aksine milletle bir camide aynı safta duran başkan resmi görülmeye değerdi. 

Yapımına geçen 20 Kasım'da başlanan cami 7 ayda tamamlandı. Selçuklu mimarisine uygun olarak 125 metrekarelik kullanım alanına sahip olarak yaptırılan tek minareli cami, 10 kilometrelik sahile sahip Pelitköy Mahallesi'nin sahil kesimindeki tek camisi oldu. 200 kişinin aynı anda namaz kılabildiği cami bugün ibadete açıldı. Hayırseverlerin de destekte bulunduğu cami yapımı için 900 bin lira harcandığı belirtildi.

Camide kılınan ilk namaz öncesinde camiyi yaptıran Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit'in geçen yıl kalp krizinden yaşamını yitiren kardeşi Selçuk Cirit için, Burhaniye Müftüsü Hacı Öz, Burhaniye Koca Cami Müezzini İsmail Baydemir, emekli imam Osman Aydoğdu tarafından mevlit okundu. Mevlidin ardından camide cuma namazı kılındı.

Burhaniye Müftüsü Hacı Öz'ün kıldırdığı namazda Yargıtay Başkanı Cirit de ön safta yer aldı. Namazın ardından Yargıtay Başkanı Cirit, 'Hayırlı olsun' diyen cemaatin tek tek elini sıktı. Ardından Cirit, beraberindekilere camiyi ve caminin altındaki imam odasını gezdirdi. Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, daha sonra aynı mahalledeki yazlık evine geçti.

Ummuhan Hatun Camisi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Taşkın Bayrak, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit'e 10 kilometrelik sahili bulunan Pelitköy'e böyle bir cami yaptırdığı için kendisine teşekkür ettiklerini söyledi. Bayrak, "Mahallemizdeki önemli bir eksikliği giderdi. Güzel bir ibadethane oldu. İnşallah bunun devamı gelir" dedi.

Çevre düzenlemesinin yapılmasının ardından caminin önümüzdeki günlerde resmi açılışının yapılacağı belirtildi. Kaynak: dinihaberler.com

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Yargıtay, Başkanı, Cirit'in,, yaptırdığı, Camide, İlk, Namaz, Kılındı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
En Çok Okunanlar
Anketler
Sizce Dini Hayatımız Nasıl?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Sondakika Haberleri