Haber Detayı
19 Haziran 2016 - Pazar 21:10 Bu haber 555 kez okundu
 
Önlisans Mezunlarına Yönelik Önemli Açıklama
Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı Faruk Çetin 2016 DGS başvurularının 20 Haziran 2016 Pazartesi gününe kadar uzatıldığını belirtti.
Duyurular Haberi


Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı Faruk Çetin konuyla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

YÖK tarafından yapılan açıklamada “14.06.2016 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında görüşülmüş ve 2547 sayılı Kanun’un 7-e maddesi ile meslek yüksekokulları ve açıköğretim ön lisans programları mezunlarının lisans öğrenimine devamları hakkında yönetmelik uyarınca, 20.04.2016 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında Yürütme Kuruluna verilen yetkiye dayanılarak 2016 DGS başvuru tarihinin 20 Haziran 2016 Pazartesi günü saat 17.00’a kadar uzatılmasına karar verilmiştir” ifadelerine yer verilmektedir.

Açıköğretim İlahiyat Önlisans sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte adayların “Dört yıllık AÇIKÖĞRETİM, İŞLETME ve İKTİSAT bölümlerine kayıt olacakların, İLİTAM’a devam edip edemeyeceklerine yönelik merak edilenler ile ilgili Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı Faruk Çetin tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

 “Yürürlükte olan mevzuat hükümlerine göre İlahiyat Önlisans mezunları diğer lisansa kayıt olup bitirenlerin veya devam edenlerin İLİTAM’a devam etmelerinin önünde herhangi bir engel bulunmamaktadır.

İlahiyat Önlisans mezunları Ayrıca DGS tercih işlemlerinde AÇIKÖĞRETİM, İŞLETME ve İKTİSAT alanında tercih yapabilecekleri gibi İLİTAM’a da tercih yapabilecektir.

İLİTAM’a kayıt hakkını elde edecek yeterli puanı olan İlahiyat Önlisans mezunları tercihleri işlemlerinde İlahiyat Lisans Tamamlamayı tercih etmeleri durumunda  İLİTAM  gelirse bu bölüme, gelmez ise AÇIKÖĞRETİM, İŞLETME ve İKTİSAT alanındaki tercih edecekleri alana devam edebileceklerdir.

Genel Başkan Faruk Çetin, açıklamasını şöyle tamamladı;

“Diyanet İşleri Başkanlığı Çalışanları ve tüm Meslek Yüksek Okulu/ İlahiyat Önlisans mezunlarından İLİTAM’a yada AÇIKÖĞRETİM, İŞLETME ve İKTİSAT bölümlerine kayıt yaptırmak isteyenler 20 Haziran 2016 Pazartesi günü saat 17.00’a kadar DGS başvurmaları gerekmektedir ”dedi.  Kaynak:dinihaberler.com

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Önlisans, Mezunlarına, Yönelik, Önemli, Açıklama,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
En Çok Okunanlar
Anketler
Sizce Dini Hayatımız Nasıl?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Sondakika Haberleri