Haber Detayı
22 Ağustos 2016 - Pazartesi 00:05 Bu haber 552 kez okundu
 
Müftü Altındaş; 'Bir insan için kalp neyse, Uşak için de Ulucami odur'
Uşak Müftüsü Fuat Altındaş Uşak’ın kalbi dediği ulu camide gerçekleştirilen restorasyon çalışmasıyla çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Müftülük Haberi


Uşak Müftüsü Fuat Altındaş Uşak’ın kalbi dediği ulu camide gerçekleştirilen restorasyon çalışmasıyla çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yüklenici firmayı topa tutan Altındaş gerekli hassasiyetin ve özverinin gösterilmediğini söyledi.


Uşak’ta restorasyonu yapılan Ulucami’de göçük olduğu iddialarına cevap veren Uşak Müftüsü Fuat Altındaş herhangi bir göçüğün söz konusu olmadığını ancak kubbelerin birinde Simav depreminden kalma bir çatlağın bulunduğunu söyledi. Altındaş bu çatlağında usulüne uygun olarak restore edileceği bilgisini verdi.
Altındaş koınuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı; "Ulucami’de bizim geldiğimiz zaman bile bir çatlaklık vardı. Biz onu alttan alçı ile kapatmıştık öyle durmasın diye. O çatlaklığı anıtlar yüksek kuruluna bildirdiler, onlarda bunu nasıl tamir edilmesi gerektiğine dair bir proje çıkardılar. Anıtlar kurulu da kabul etti ona göre yapıyorlar. Bu çatlaklık Gediz depremi sırasında oluşan bir çatlaklık.


" DURUM YÜKLENİCİ FİRMANIN CANINA MİNNET, ZATEN ÇALIŞMIYORLAR."
Uşak Müftüsü olarak Ulu camiye çeşitle badireler atlatarak girebildiğini, yaptığı incelemelerde hala bir gelişme olmadığını gördüğünü belirten Altındaş çalışmaların hızlandırılması noktasında yaptıkları girişimler hakkında şu bilgileri verdi; "Restorasyon ile ilgili Valimiz Ahmet Okur ve biz takip ediyoruz bir bir buçuk ay önce bölge müdürümüzü çağırdık. Kütahya Vakıflar Bölge Müdürümüz bu konuda yetkili, onu çağırdık. Yüklenici firmanın elemanları geldiler. Restorasyonun yavaş ilerlediğini ve hızlandırılması gerektiğini söyledik. Bize söyledikleri ’Tamir yapılırken önüne hesapta olmayan bir durum çıkıyor tabi burasının yapımı projede yer almadığı için tekrar projelendirilmesi yapıyor bu da zaman alıyor.’ Durum yüklenici firmanın canına minnet, zaten çalışmıyorlar."


BİR İNSAN İÇİN KALP NEYSE UŞAK İÇİN DE ULU CAMİ ODUR.
Ulu Cami’nin Uşak için çok şey ifade ettiğini söyleyen Altındaş restorasyonunun bitmesi için ellerinden gelene yaptıklarını söyledi. Altındaş konuşmasını şu şekilde bitirdi; "Ulu Cami Uşak’ın kalbi. Hem dini açıdan hem buranın Uşak’ın merkezi olması dolayısıyla sosyal hayat ve ekonomi açısından Uşak’ın kalbi. Çakaloz camiinde de yapıldı bu restorasyon, ama bu kadar yavaş işlememişti süreç. Resmi prosedürlerden dolayı da firma değişimi hemen yapılamıyor. Biz Uşak Milletvekillerimiz ve Saygın Valimiz ile birlikte buranın en kısa zamanda bitirilmesi için gerekli tüm girişimlerde bulunduk bulunuyoruz. Biliyorsunuz camilerimizin restorasyonunda yetkili merci Kütahya Vakıfları Bölge Müdürlüğü, biz burayla da gerekli görüşmelerimizi yapıyoruz. Biran önce Ulucamimizin bitirilmesini ve halkımızın hizmetine girmesini istiyoruz"

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Müftü, Altındaş;, 'Bir, insan, için, kalp, neyse,, Uşak, için, de, Ulucami, odur',
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
En Çok Okunanlar
Anketler
Sizce Dini Hayatımız Nasıl?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Sondakika Haberleri