Haber Detayı
20 Ekim 2016 - Perşembe 01:58 Bu haber 643 kez okundu
 
Kazakistan FETÖ okullarının tamamına el koydu
FETÖ'nün en güçlü olduğu ülkelerden biri olan Kazakistan'da FETÖ'ye ağır bir darbe vuruldu. Hükümet FETÖ okullarına el koyarken örgütle bağlantılı öğretmenleri sınır dışı edeceğini açıkladı
Dünya Haberi


Kazak Türk eğitim Vakfı KATEV, Kazakistan'daki FETÖ okullarının adının değiştirileceğini bildirdi. Kazakistan Cumhuriyeti Bağımsızlığının 25. Yıldönümü'ne denk getirilerek FETÖ okullarının adı, "Bilim İnovsyon Liseleri" olarak değişecek.
 
ÖĞRENCİ VE VELİLER KARARI DESTEKLİYOR
 
Bu kararın FETÖ ile birlikte anılmak istemeyen lise öğrencileri, ve veliler tarafından desteklendiği bildirildi.
 
Mütevelli Heyeti başkanlığına Başbakan Yardımcısı İmangali Tasmagambetov atandı. Eğitim ve Bilim Bakanı Erlan Sagadiyev de Heyet'te üye olarak yer aldı.
 
FETÖ'CÜ ÖĞRETMENLER SINIR DIŞI EDİLECEK
 
Kazakistan'da 27 FETÖ okulu bulunuyor. Mütevelli heyeti üyelerinin Kazak olduğu FETÖ okullarında görev alan öğretmenlerin de bu okullarda çalışmasına izin verilmeyeceği ve ülkeden gönderileceği belirtiliyor.
 
ORTA ASYA İMAMI ORHAN İNALDI BİR SÜREDİR KAZAKİSTAN'DAYDI
 
FETÖ'nün Orta Asya imamı olan Orhan İnaldı, uzun süredir Kazakistan yönetimi ile FETÖ okullarının kapatılmaması için görüşmeler yapıyordu. Kırgızistan vatandaşlığına geçerek, Kırgızistan pasaportu ile sık sık ABD'ye giden Orhan İnaldı, Türkiye'den firar eden FETÖ'cüleri bu ülkeye yerleştiriyordu.
 
Sabah
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kazakistan, FETÖ, okullarının, tamamına, el, koydu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
En Çok Okunanlar
Anketler
Sizce Dini Hayatımız Nasıl?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Sondakika Haberleri