Haber Detayı
12 Ağustos 2016 - Cuma 13:37 Bu haber 742 kez okundu
 
FETÖ'nün 'Abla' Kur’an Kursu Öğreticileri
Diyanet İşleri Başkanlığı'nda yürütülen FETÖ/PYD operasyonları kapsamında açığa alınan son dalga 2 bin 560 personelinin içerisinde hatrı sayılır bir şekilde Kur'an Kursu Öğreticisinin olması dikkatlerden kaçmadı.
Kur'an Kursu Haberi


Özellikle müftüsü de FETÖ mensubu olan ilçe müftülüklerinde, daha fazla görülen ve bu kapsamda açığa alınan Kur'an Kursu Öğreticilerinin çokluğu gözlerden kaçmadı.  Devlet kurumlarına itina ile dantel gibi örülen lanet FETULLAH'ın hain militanlarının koordinalı bir şekilde dağılımı ve paslaşmaları yok artık dedirtti.

Açığa alınan ilçe müftülerinin beraberinde Kur’an Kursu öğreticilerinin de deşifre olması bu yapılanmanın planlı ve senkronize olması, akıllara beraberinde bir çok soru işaretini de getirdi. Diyanet'e enjekte edilen Kur'an Kursu Öğreticisi görünümlü ABLALARIN Diyanet teşkilatının çatısı altında örgüt faaliyetlerini ve finansal destek organizasyonlarını nasıl yürüttükleri ise ayrı bir merak konusu oldu. Diyanet'in ekmeğini yiyen bazı abla KKÖ'lerin bu onurlu mesleği kirli ve kanlı bir örgüte nasıl alet ettikleri akıllara durgunluk veriyor.

Dinihaberler.com olarak yıllarca paralel Din görevlilerinin üzerine gitmiş ve merkezi teşkilatın ivedilikle bu konuyu acil gündeme alması hususunu bu platformlardan defalarca bangır bangır dile getirmiştik. Söz konusu Paralel haberlerimizin altına yapılan, FETÖ'nün avukatı kesilen Kur'an Kursu Öğreticileri ile adeta köşe kapmaca oynamıştık. Her ne kadar gündem oluşturan bu objektif haberlerimiz sümen altı edilip görmezden gelinse de kararlılıkla sinsi FETÖ tehlikesinin varlığına dikkatleri çekmiştik. Dün haberlerimizin altına uygunsuz ve basiretsiz yorumlar yazan FETÖ hayranı bazı Kur'an Kursu Öğreticilerinin bu gün yaprak dökümü gibi birer birer açığa alınması ne garip...

Diyanet camiası olarak dehşet verici olduğunu ifade etmekle beraber, Diyanet'e ve devlete ihanet eden bu Fetö ablalarının gerek izdivaç maharetlerini ve gerekse de finansman koordinasyonundaki becerilerinin gün geçtikçe şok edici bir şekilde ifşa edilmesini  çok ürkütücü ve geç kalınmış bir operasyon olduğunu da belirtmek gerekir.

Ayrıca  İl ve ilçe müftülüklerinde belirlenen en gözde yerlere FETÖ'cü Kur’an Kursu öğreticilerinin yerleştiği bilgisini paylaşan okurlarımıza ve edindiğimiz bilgilere dayanarak söyleyebiliriz ki,  kurum içerisindeki aktif Kur'an Kursu Öğreticileri ne yazık ki örgüte bir maşa olarak kullanılmış. Makam mevki hırsı mı bilinmez ama vatan hainleri ile bağlantı içerisinde bulunan kurumuna ve ülkesine ihanet eden gözü dönmüş  Kripto Ermeni çetesiyle kendi ülkesine iç savaş ilan eden  Diyanet personelinin verilecek çok hesabı var. Zira ülkemize ve Diyanet teşkilatına verdikleri zararın etkisi, "imamın sarığı leke tutmaz" misali yıllarca sürecek belki.

Bırakın maddi zararı, ya insanların zihnindeki o temiz din, Diyanet algısı nasıl resetlenecek?

Diyanet'in yıllarca uğraşıp dişiyle tırnağıyla kazandığı  GÜVEN duygusu, bu gün üç beş çapulcunun vatanın bağrına sapladığı ihanetle, heba mı olacak?

Diyanet, kurumu itibarsızlaştıran iç mihraklardan olabildiğince temizlenmeli, teşkilatın yaraları bu dejenarasyondan ivedilikle sarılmalıdır.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: FETÖ'nün, 'Abla', Kur’an, Kursu, Öğreticileri, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
En Çok Okunanlar
Anketler
Sizce Dini Hayatımız Nasıl?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Sondakika Haberleri