Haber Detayı
15 Ağustos 2016 - Pazartesi 20:18 Bu haber 621 kez okundu
 
FETÖ, Diyanet'teki Vaizlerine Hangi Talimatı Verdi?
Diyanet teşkilatından en çok vaizlik mesleğini benimseyen Fetö'cülerin neden bu meslekte kaldığı ve neden daha fazla ileriye gitmediği anlaşıldı.
Diyanet Haberi


Fethullah Gülen'den Diyanet Personeline Emir!!!

Diyanet teşkilatından en çok vaizlik mesleğini benimseyen Fetö'cülerin neden bu meslekte kaldığı ve neden daha fazla ileriye gitmediği anlaşıldı.

Kendisi de skandal bir şekilde vaiz olan FETÖ, Diyanet'in içindeki teröristlere "Vaizlikte kalın en uygun yerin burası" olduğu şeklinde talimat verdiği anlaşıldı.

FETÖ'nün bu emri vermesindeki amacının ise vaizlerin halk ile iç içe olması,cemaati kendine yakın görüp kolayca ikna yeteneğini de kullanarak kandırması ve görev bakımından da serbest olmaları şeklinde açıklanıyor. Zira kendisi de yıllardır vaizlik kisvesi altında halkın önünde ağlamış ve masum duygulardan istifade etmişti. 

FETÖ'nün Diyanet'teki taşeron vaizlere verdiği bu talimatla birlikte vaizlik kadrolarında hızla konuşlandılar. Yıllarca bu kadrolarda çakılı kalan ve hipnoz olan FETÖ'nün vaizleri, ne bir adım ileri, ne de bir adım geri gittiler.

Vaizlik gibi halka manevi konularda rehber olan kutsal bir mesleğin arkasına saklanarak, kanlı ve kirli oyunlara alet etme cüretini gösteren çetenin, militanlarına vaizlik kadrolarını bırakmayın talimatını vermesi bu mesleği hakkıyla yerine getiren liyakat sahibi hakiki vaizleri de töhmet altında bıraktı. 

Her geçen gün çorap söküğü gibi arkası gelen entrika dolu planların Diyanet teşkilatına yönelik ihanet sarmalı, camiayı dehşete düşürmeye devam ediyor. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: FETÖ,, Diyanet'teki, Vaizlerine, Hangi, Talimatı, Verdi?,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
En Çok Okunanlar
Anketler
Sizce Dini Hayatımız Nasıl?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Sondakika Haberleri