Haber Detayı
21 Ağustos 2016 - Pazar 22:49 Bu haber 630 kez okundu
 
Erdoğan ve Görmez aynı kaderi paylaşıyor
Diyanet İşleri Başkanlığı’nda görevden alınan üst düzey yöneticilerin Başkan Mehmet Görmez zamanında terfi ettirilen bürokratlar olması eleştirileri de beraberinde getirdi.
Diyanet Haberi


Artık Diyanet Aldatılmasın

Özellikle 17-25 Aralık meşru hükümeti düşürme girişimi sonrasında göreve getirilen FETÖ’cü il ve ilçe müftüleri Görmez’in en çok eleştiri aldığı konuların başında geliyor. 

Hatta açıklanması beklenen müftüler kararnamesi Diyanet’in aksine içinde FETÖ’cü müftüler olması nedeniyle Cumhurbaşkanlığı’nca defalarca geri iade edilmişti.

Diyanet’ten vize alan ama Cumhurbaşkanlığına takılan bu kararnameyi kim hazırlamış ve Mehmet Görmez’in önüne koymuştu?

Cumhurbaşkanlığı ve kamuoyu nezdinde itibar kaybına uğramasına neden olan kararnameyi Mehmet Görmez’in önüne koyan sorumlular kim idi?

Başkan Mehmet Görmez’in ilmi seviye, samimiyet, dürüstlük ve çalışmalarına hiç kimsenin bir itirazı bulunmuyor. Hatta Diyanet'e biçilmiş bir kaftandır da diyebiliriz.

Ama şu konuda Mehmet Görmez’e yapılacak eleştiri de herkes haklı…

Diyanet’te mevcut yapıyı değiştirme adına ardında sağlam duran hükümet ve Cumhurbaşkanlığı makamının verdiği desteği gereğince kullanamaması.

Görmez, samimi din adamı olmasından kaynaklanan merhamet ve güven duygusunun belki de kurbanı oldu. Kendisi incindi ama kimseyi incitmedi.

Ama incitmediği insanların toplumu incittiği, olması gereken çalışmaları yapmadıkları, İslam ümmetinin birlik ve beraberliği adına projeler ortaya koyma salahiyetinden yoksun oldukları, Diyanet’te FETÖ ve benzeri yapılanmalar karşısında duyarsızlık edip Görmez’i uyarmadıkları gibi pek çok suçun, eksikliğin, yetersizliğin failleri olduğu gün gibi ortada.

Mehmet Görmez de tıpkı Cumhurbaşkanı gibi iyi niyeti suiistimal edilenlerden.  

Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi yüreklice çıkıp, “aldatıldık” deme cesaretini gösterenlerden.

Ve işin en önemli tarafı da FETÖ ile mücadele de yalnız bırakılanlardan…

Bu yapının nasıl çalıştığı ve milletin duygularını nasıl istismar ettiğine en güzel örnek belki de Türkiye Diyanet Vakfı’nın en son vermiş olduğu ödüllere göze çarpıyor. 

FETÖ’cü müftüye verilen ödül bu yapının nasıl çalıştığı hakkında gerekli bilgiyi veriyor. Tabi anlayana, görmek isteyene...

Oysa ödül alan bazı müftülerin Diyanet Vakfı adına yapmış olduğu gözle görülür elle tutulur hiçbir bulunmazken yine bazı müftüleri ödüle layık görenler ve layık görme nedenleri hala bir muamma.

Görmez’in çalışma ekibine de bir örnek vermek gerekir: Gözaltına alınmış FETÖ’cü bir il müftüsüne halen görevde olan Diyanet’te bir Genel Müdür herkese açık bir şekilde facebook hesabından “Yusuf hocam Telefonla ulaşamadım. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” mesajını yayınlayabiliyor. Kardinal Fetullah ve suç ortaklarının terör örgütü kapsamına alındığı bir ortamda bir Genel Müdür terör örgütü mensubu olduğu şüphesiyle gözaltına alınan bir personeline geçmiş olsun mesajı atabiliyor.  Kaynak:Dinihaberler.com

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Erdoğan, ve, Görmez, aynı, kaderi, paylaşıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
En Çok Okunanlar
Anketler
Sizce Dini Hayatımız Nasıl?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Sondakika Haberleri