Haber Detayı
12 Haziran 2016 - Pazar 23:52 Bu haber 792 kez okundu
 
Diyanet Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Nereden Yapılıyor?
Diyanet İşleri Başkanlığı 5000 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Devam Ediyor. Diyanet sözleşmeli personel alımı başvuruları nasıl yapılır?
Duyurular Haberi


Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 5000 Sözleşmeli Personel alımı yapacağına dair ilan duyurusu Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sayfasından da geçtiğimiz günlerde yayımlanmıştı. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın taşra teşkilatındaki sözleşmeli imam-hatip pozisyonlarına 2014 KPSS puanları esas alınarak 5 bin 4-B sözleşmeli imam-hatip alımı yapılacak. Başvuru şartları ve başvuru hakkında bilgi kamu haber sitesinde..

Başvurular İçin Son Tarih 

Diyanet İşleri Başkanlığı 5000 sözleşmeli personel alımı başvuruları 8 ile 24 haziran 2016  tarihleri arasında arasında internet üzerinden yapılması gerekmektedir.

Başvurumu Nereye Yapacağım?

Diyanet İleri Başkanlığı tarafından Taşra teşkilatında istihdam edelecek olan 5000 personel alımı için başvurular https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/ adresi üzerinden elektronik başvuru olarak 24 Haziran Cuma gününe kadar yapılabilecektir.

Başvuru Şartları

Diyanet İşleri Başkanlığı 5000 Sözleşmeli Personel Alımı için başvuruda bulunacak adayların 657 sayılı DMK'nın 48 Maddesindeki belirtilen şartları taşıması, İlahiyat Fakültesi, İlahiyat Meslek Yüksek Okulu, İlahiyat Önlisans veya İmam-Hatip Lisesi mezunu olması,  DİB bünyesinde teşkilatında kadrolu veya sözleşmeli olarak çalışıyor olmaması, Lisans mezunları için 2014 yılı KPSS (B) grubu KPSSP124; Önlisans mezunları için 2014 yılı KPSS (B) grubu KPSSP123; Ortaöğretim mezunları için 2014 yılı KPSS (B) grubu KPSSP122 puan türünden en az 50 (elli) puan almış olması, İmam hatip olarak görev yapmaya mani bir engeli bulunmaması gerekiyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı(DİB) 5000 Sözleşmeli personel alımı ilan dosyası için TIKLAYIN 

Kaynak: diniajans.com

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Diyanet, Sözleşmeli, Personel, Alımı, Başvuruları, Nereden, Yapılıyor?,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
En Çok Okunanlar
Anketler
Sizce Dini Hayatımız Nasıl?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Sondakika Haberleri