Haber Detayı
14 Temmuz 2016 - Perşembe 13:57 Bu haber 554 kez okundu
 
Cami Görevlileri Bayram Tatili İzinlerinde Artık Sorun Yaşamayacak!
Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı Faruk Çetin; Bayram Tatili izinleri ile ilgili din görevlileri artık mağdur olmayacak ”dedi.
Sendika STK Haberi


İL VE İLÇE MÜFTÜLÜKLERİ YAZI GELMEDİ GİBİ BİR GEREKÇE ORTAYA KOYAMAYACAK

Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı Faruk Çetin; Cami görevlilerinin bayram tatili izinleri ile ilgili mevzuattan bir çok müftülüğün bilgisi olmadığı, Camii görevlilerinden Bayram tatili izni kullanmak isteklere yıllık izinlerinden verme cihetine gittikleri, Müftülüklere Diyanet İşleri Başkanlığı Hukuk Müşavirliği ve Strateji Geliştirme Başkanlığının bayram tatili izinleri ile ilgili yazıların ulaşmaması nedeniyle böyle bir bilgiden haberdar olmadıklarını belirttikleri, bu sebeple de çeşitli mağduriyetlerin yaşandığı sendikamıza ulaşmış, sendikamızda konuyu Diyanet İşleri Başkanlığına iletmişti.

Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü, Bağımsız Diyanet Sen'e hitaben 29/06/2016 tarih ve 33631 sayılı yazısında “….İl ve ilçe müftülükleri dini bayram günlerinde din görevlilerinin kullanacağı bayram tatili izinlerini mezkur madde çerçevesinde değerlendirdiklerinden ve Strateji Geliştirme Başkanlığının konu hakkındaki görüşü resmi web sayfasında yayınlandığından dolayı Genel Müdürlüğümce müftülüklere ayrıca bir yazı yazılmasına gerek görülmediği…”ifadelerine yer verdi.

Bundan böyle bayram tatili izini kullanmak isteyen cami görevlilerine yazı gelmedi gibi sebeplerle mağdur edilemeyecek.

RESMİ WEB SİTESİNDE YAYINLANAN YAZILAR TEBLİGAT NİTELİĞİ TAŞIMAKTADIR

Diyanet İşleri Başkanlığı resmi web sitesinde yayınlanan yazılar ve mütalaa ayrıca tebligat niteliği taşıdığı bu yazı ile birlikte bir defa daha tescillenmiş oldu” dedi.

Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı Faruk Çetin açıklamasını şöyle tamamladı.

Bağımsız Diyanet Sen olarak haklı ve meşru taleplerin takipçisi olmaya Diyanet personeli ile kurum arasında köprü olmaya devam edeceğiz”dedi. Kaynak:dinihaberler.com

Diyanet İşleri Başkanlığının Yazısı

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Cami, Görevlileri, Bayram, Tatili, İzinlerinde, Artık, Sorun, Yaşamayacak!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
En Çok Okunanlar
Anketler
Sizce Dini Hayatımız Nasıl?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Sondakika Haberleri