Haber Detayı
09 Eylül 2016 - Cuma 13:09 Bu haber 674 kez okundu
 
Bayramda din görevlilerini 3 gün izin
Diyanet İşleri Başkanlığı Kurban bayramında din görevlilerinin 1. günü hariç diğer 3 günde izin kullanabileceğini açıkladı.
Cami Etkinlik Haberi


Diyanet İşleri Başkanlığı, 81 İl Valiliğine 06.09.2016 tarih ve 43190 sayılı yazı ile Bayram tatili izni kullanmak isteyenlere gereken kolaylığın sağlanması ve bayram tatili kullanmak isteyen personelin yıllık izinlerinden mahsup edilmemesi husussunda bir yazı gönderdi. Buna göre cami hizmetlerinde görev yapan din görevlileri Kurban Bayramının 1. günü hariç diğer günlerde yazılı bir beyan vermek şartıyla 3 gün izin kullanabilecek.

İşte o yazı:

"Din görevlilerinin dini bayramlarda kullanacakları bayram tatili izinlerinin yıllık izinlerinden mahsup edilip edilmeyeceği hususunda farklı uygulamalara gidildiği mülahazası üzerine konu ile ilgili olarak uygulama birliğinin sağlanmasına ihtiyaç hasıl olmuştur.

Bilindiği üzere Diyanet İşleri Başkanlığı Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin 47'inci maddesinin 2'inci fıkrasında; " Cami görevlkileri dini bayramların birinci günleri hariç bayram tatillerini müftülüğün planlamasına göre yaparlar" hükmü yer almaktadır.

Bu itibarla: Müftülüklerin camilerde sunulan hizmetlerinin devamlılığını da dikkate alarak gerçekleştireceği plan ve dahilinde din görevlilerinin dini bayramların birinci günü hariç kalan (2,3,4) usülüne uygun olarak kullanacağı bayram tatili izinlerinin yıllık izinlerinden mahsup edilmeyeceği, bu günlerde izin kullanmaları halinde aylık ücretinin dışında fazla çalışma mesai üçreti ödenmeyeceğini, kullanılmak istenen bayram tatili izni için personelin bağlı bulunduğu müftülüğe vereceği yazılı beyanın yeterli olacağı, ayrıca izin onay belgesi düzenlenmesine  gerek olmadığı hususunu müftülüklere bildiride bulundu." Kaynak:dinihaberler.com

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Bayramda, din, görevlilerini, 3, gün, izin,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
En Çok Okunanlar
Anketler
Sizce Dini Hayatımız Nasıl?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Sondakika Haberleri