Haber Detayı
21 Ekim 2016 - Cuma 22:45 Bu haber 1567 kez okundu
 
Ankara Müftülüğü Hizmetli ve Aşçı Alımı Yapacak
Diyanet İşleri Başkanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere hizmetli ve aşçı alımı yapacağını kamuoyuna duyurdu. İşte başvuru süresi ve detayları.
Duyurular Haberi


Diyanet İşleri Başkanlığı her sene boş bulunan kadroların doldurulması için personel alımı gerçekleştirmektedir. Yine Diyanet İşleri Başkanlığı Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanlar ile atama yaptığı gibi yıl içerisinde resmi internet sitesi aracılığı ile kamuoyuna duyurduğu pozisyonlar için personel alımı gerçekleştirmektedir. 17 Ekim 2016 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığınca yayımlanan ilanda Ankara Müftlüğü için hizmetli ve aşçı alımı yapılacağı öğrenildi.

Hangi Müftülükler İçin Alım Yapılacak

Diyanet İşleri Başkanlığı Ankara Müftlüğü için alım yapacağını duyurdu. Peki alınacak olan hizmetli ve aşçılar Ankara Müftlüğüne bağlı hangi ilçe Müftlüklerinde görev yapacak. Yayımlanan bildiriye göre alınacak olan hizmetliler; Altındağ, Gölbaşı ve Kızılcahamam Müftlüğünde görev yapacak iken alınacak olan aşçılar; Altındağ, Kazan ve Kızılcahamam Müftülüğünde görev yapacak.

Başvuru yapmak isteyen adayların 3 Kasım 2016 tarihine kadar ilgili Müftülüklere giderek şahsen başvuru yapması gerekmektedir. Posta ya da aracı yolu ile başvuruların yapılması kabul edilmemektedir.

Memur adayı olanlar ya da Ankara dışından müracaat edenler için bulundukları ilde en az 2 yıl çalışmamış olanlar söz konusu kadroya müracaat edememektedir. Hizmetli ve Aşçı sınıfları için adayların bazı niteliklere sahip olması gerekmekte olup başvuru yapmak isteyen adayların aşağıda ki bildiriyi incelemesi gerekmektedir.


ANKARA VALİLİĞİ 

İl Müftülüğü
Sayı : 15633007/ 903- 8835 17/10/2016
Konu : Hizmetli ve Aşçı Sınavı.

İ L A N

İlimiz Müftülüğünde münhal bulunan aşağıda unvanı, sınıfı ve derecesi yazılı kadrolar için Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliğinin 7.maddesi, Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 6/1-l maddeleri uyarınca naklen atama yarışma sınavı yapılacaktır.

A- Müracaat Şartları:

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48/A, Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin, Hizmetli ve Aşçı 6/1-l maddelerindeki şartlara haiz olmak.

2- Aday memur olmamak.

3- İl dışından müracaat edecekler için bulunduğu İl’de asgari 2 yıl çalışmış olmak.

B- Müracaat Şekli:

1- 03.11.2016 Perşembe günü mesai bitimine kadar ilgili Müftülüklere şahsen müracaat edilmesi. 2- Bu tarihten sonra yapılacak olan ve ilanda belirtilen esaslara uygun olmayan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

3-Müracaat sadece bir kadro için bir ilçeye yapılacaktır. İki kadroya birden müracaat edenler kazansalar dahi sınavları geçersiz sayılacaktır.

4- Sınav Hizmetli ve Aşçı kadroları için 09.11.2016 Çarşamba günü saat 09:00’da İlimiz Müftülüğünde sözlü ve uygulamalı yarışma sınavı yapılacaktır.

İlanen duyurulur.

Hizmetli ve Aşçı Sınavı

Hizmetli ve Aşçı Sınavı

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Ankara, Müftülüğü, Hizmetli, ve, Aşçı, Alımı, Yapacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
En Çok Okunanlar
Anketler
Sizce Dini Hayatımız Nasıl?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Sondakika Haberleri