Haber Detayı
07 Kasım 2016 - Pazartesi 22:45 Bu haber 1003 kez okundu
 
Amasya Müftülüğü Vekil İmamlık Sınav Duyurusu
Amasya İl Müftülüğü 3 Vekil İmam-Hatiplik İçin Sınav Duyurusuna Çıktı.
Duyurular Haberi


Vekil Ataması Sınav Başvuru İlanı

Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 11’nci maddesi 2. fıkrasına göre “İmam-Hatip kadrosuna açıktan vekil olarak atanacaklarda atanacağı kadro için asılda aranan şartlara haiz adaylar arasından İl Müftülüğünce yapılacak sınavda başarılı olanların açıktan vekil olarak ataması yapılabilir.” hükmü yer almaktadır.

İmam-Hatiplik için;

a- İmam-Hatip Lisesi veya üstü dini öğrenim mezunu olmak,

b- İmam-Hatiplik yapmaya mani bir özrü bulunmamak,

c- 2014 yılında KPSSP-122 (ortaöğretim mezunları için),KPSSP-123 (önlisans mezunları için), KPSSP- 124 (lisans mezunları için) 60 puan ve üzeri olanlar arasından sınav kurulunca yapılan mülakat neti- cesine göre atama yapılacaktır.

d- 2014 yılında KPSSP-122 (ortaöğretim mezunları için),KPSSP-123 (önlisans mezunları için), KPSSP- 124 (lisans mezunları için) 60 puan ve üzeri müracaatçı olmaması halinde bu sınava girenler arasın- dan sınav kurulunca yapılan mülakat neticesinde en yüksek puan alandan başlamak suretiyle atama yapılacaktır.

İstekliler 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48/a maddesindeki ve yukarıda belirtilen şartları taşımak kaydıyla, müracaatlarını aşağıda istenen belgelerle birlikte 08.11.2016 Salı günü mesai bitimine kadar İlimiz Müftülüğüne yapacaklardır.

Sınav 09.11.2016 Çarşamba günü İl Müftülüğünde saat 09.00’da yapılacaktır.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Amasya, Müftülüğü, Vekil, İmamlık, Sınav, Duyurusu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
En Çok Okunanlar
Anketler
Sizce Dini Hayatımız Nasıl?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Sondakika Haberleri