Haber Detayı
13 Kasım 2016 - Pazar 22:00 Bu haber 752 kez okundu
 
2500 İmam için yoğun maraton başlıyor
Diyanet İşleri Başkanlığı, 2016 yılı 2 bin 500 4/B Sözleşmeli İmam-Hatipler Hizmet İçi Eğitim Maratonunu Yarın Başlatıyor.
Diyanet Haberi


Diyanet İşleri Başikanlığı, 15 bin aday arasından sözlü sınavı kazanan 5 bin 4/B Sözleşmeli İmam-Hatiplerin 2 bin 500'ü için yarın Ankara Rıfat Börekçi Eğitim Merkezi, Antalya H. Mehmet.Gebizli Eğitim Merkezi, Bolu Eğitim Merkezi, Bursa Eğitim Merkezi, Denizli Müftü Ahmet Hulusi Efendi Eğitim Merkezi, Diyarbakır Dini Yüksek İhtisas Merkezi, Elazığ Harput Eğitim Merkezi, Erzurum Ömer Nasuhi Bilmen Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi, İzmir Dini Yüksek İhtisas Merkezi, İzmir Tire Eğitim Merkezi, Kastamonu Eğitim Merkezi, Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezi, Kocaeli Dini Yüksek İhtisas Merkezi, Kütahya Evliya Çelebi Eğitim Merkezi, Manisa Eğitim Merkezi, Rize Müftü Yusuf Karali Dini Yüksek İhtisas Merkezi, Samsun Aşıkkutlu Eğitim Merkezi, Şanlıurfa İbrahim Halilullah Eğitim Merkezi, Tekirdağ Eğitim Merkezi, Trabzon Dini Yüksek İhtisas Merkezi, Van Abdulhakim Arvasi Eğitim Merkezi, Giresun İl Müftülüğü, Ankara İl Müftülüğü, Gaziantep İl Müftülüğü, Karaman İl Müftülüğü, Sakarya İl Müftülüğü ve Kilis İl Müftülüğü olmak üzere 26 Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile İl Müftülükleri Merkezinde eğitim başlıyor.

4 ay sürecek olan Hizmet İçi Eğitim kursu için adaylar eğitimden bir gün önce yani bugün 12.00’den itibaren eğitim yerlerine giriş yapmaya başlayıp, eğitimin başlayacağı gün (yarın) en geç 08.00 itibari ile derse girecek şekilde hazır olacak.

Sözleşmeli Personele yönelik mesleğe hazırlık eğitim programı süresince kanuni mazereti dışında başka bir nedenle kurstan ayrılmak için talepte bulunulamayacak. Kursiyerler 4 ay boyunca Temel İslam Bilimleri, Kur'an-ı Kerim, Talim ve Tecvid Uygulamaları, Talim Üzerine Yüzüne Okuma, Talim Üzerine Ezbere Okuma, Kur'an-ı Kerim Meali, Temel Dini Bilgiler, İmam ve Müezzinlik Bilgileri, Hutbe-Vaaz Hazırlama ve Sunma, Sosyal ve Kültürel Etkinlikler, Okuma ve Değerlendirme Yöntemleri, Medya Okur-yazarlığı ve Başkanlık Teşkilat ve Mevzuatı gibi dersleri görecekler.

Kursiyerlerin İmam Hatip olmaları nedeniyle aylık maaşları hesaplarına yatırılacağı gibi kurs sonunda da gidiş geliş yol harçlığı mesabesinde bir miktar kendilerine ödenek verilecek. Kaynak:Dinihaberler.com

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 2500, İmam, için, yoğun, maraton, başlıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
En Çok Okunanlar
Anketler
Sizce Dini Hayatımız Nasıl?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Sondakika Haberleri